زبان تحصیل در گرجستان

زبان تحصیل در اکثر رشته ها در مقطع کارشناسی زبان گرجی و گاهی روسی است. به ندرت رشته هایی را میتوانید پیدا کنید که به زبان انگلیسی باشند، که معمولا رشته هایی مربوط به ادبیات، تاریخ و فرهنگ می باشند. هزینه تحصیل در این مقطع حدود ۳۰۰۰ یورو است.
هر زبانی را که به عنون زبان تحصیل خود انتخاب میکنید باید مدرکی دال برتوانی خود در آن زبان ارائه دهید.

زبان رسمی در مقطع کارشناسی ارشد زبان گرجی است اما رشته های متنوعی هم به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی و خصوصی گرجستان ارائه می شوند. و این باعث شده زبان مانعی برای تحصیل در گرجستان نباشد.
در ابتدای ورود دانشجو سطح زبان آنها با آزمونی توسط دانشگاه سنجیده می شود. تنها در صورتی که بتوانید معادل آیلتس ۵٫۵ یا تافل ۸۰ ارائه نمایید از آزمون زبان معاف خواهید بود. هزینه تحصیل در مقطع ارشد حدود ۴۰۰۰ یورو است.

دانشگاه های گرجستان امکان تحصیل در مقطع دکتری برای دانشجویان خارجی های در بسیاری از رشته ها مانند علوم مهندسی، مالی، حقوق و ادبیات به زبانهای انگلیسی، آلمانی ، فرانسوی و روسی فراهم کرده است. برای مقطع دکتری باید آیلتس ۶ یا تافل ۹۰ داشته باشید یا در ابتدا برای اثبات تسلط به زبان مورد نظر، آزمون تعیین سطح زبان بدهید. هزینه تحصیل در مقطع دکتری حدود ۵۰۰۰ یورو است.

مردم گرجستان بسیار با سواد هستند و حدود ۹۶% آنها تحصیلات دانشگاهی دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتردر زمینه خرید و اجاره ، ملک و آپارتمانهای مسکونی و تجاری در گرجستان و همچنین مشاوره رایگان در زمینه اقامت، تحصیل و کار با شماره های ۹۸۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴+ و ۹۹۵۵۵۸۹۰۰۳۵۷+ در ایران و گرجستان تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *