تحصیل در گرجستان

اگر قصد ادامه تحصیل در گرجستان را دارید باید اقامت تحصیلی کسب کنید. که شامل کارت اقامت یک ساله است که در صورت نیاز تمدید می شود . ویزای تحصیلی توسط سفارت گرجستان در تهران صادر میشود. همانطور که احتمالا میدانید چنانچه کارت اقامت گرجستان به مدت ۵ سال تمدید شود می توانید برای گرفتن پاسپورت یا همان شهروندی گرجستان اقدام کنید. ولی این مورد در خصوص دانشجویان صدق نمیکند. این قانون فقط برای کسانی است که در گرجستان کار میکنند یا شرکت ثبت کرده اند. زیرا اقامت چندین ساله برای تحصیل جزدوره ۵ ساله برای گرفتن اقامت در گرجستان محاسبه نمیشود.
غیر از دانشگاه دولتی تفلیس، ۴ دانشگاه دیگر هم هستند که مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایران هستند، و مدرک آنها در ایران مورد تایید و ارزیابی قرار میگیرد. به دلیل تغییر قوانین در ایران بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد ادامه تحصیل در گرجستان، اول از اعتبار دانشگاه مورد نظر در ایران اطمینان حاصل کنید که بعدا دچار مشکل نشوید.
به طور کلی ۲ دسته دانشگاه در گرجستان وجود دارد.دانشگاه های دولتی و خصوصی. تنها شهروندان گرجی میتواند در دانشگاه های گرجستان بدون پرداخت شهریه تحصیل نمایند. دانشجویان خارجی در هر دو نوع دانشگاه موظف به پرداخت شهریه هستند.
برای اخذ بورسیه سطح علمی شما باید بسیار بالا باشد. برای اطلاع از سطح علمی دانشگاه های گرجستان میتوانید رنکینگ آنها را در اینترنت ببینید.
گرجستان در تلاش است که هرچه زودتر به اتحادیه اروپا بپیوندد. به همین دلیل دانشجویان بسیاری علاقمند به ادامه تحصیل در این کشور زیبا با هزینه های پایین زندگی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتردر زمینه خرید و اجاره ، ملک و آپارتمانهای مسکونی و تجاری در گرجستان و همچنین مشاوره رایگان در زمینه اقامت، تحصیل و کار با شماره های ۹۸۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴+ و ۹۹۵۵۵۸۹۰۰۳۵۷+ در ایران و گرجستان تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *