قانون توسعه و تضمین سرمایه گذاری در گرجستان

قانون توسعه و تضمین سرمایه گذاری در گرجستان

قانونی در کشور گرجستان به نام قانون توسعه و تضمین سرمایه گذاری گرجستان وجود دارد که در مورد سرمایه گذاری های شرکتهای داخلی و خارجی در این کشور می باشد. اهداف این قانون جذب سرمایه گذاری های خارجی برای این کشور می باشد. در ماده ۲ این قانون آمده است که سرمایه گذار میتواند هم فرد حقیقی و هم حقوقی باشد.

به جز زمینه هایی که در بند ۹ این قانون آمده است سرمایه گذاری در زمینه های دیگر آزاد می باشد. در زمینه های ذکر شده در بند ۹ این قانون نیاز به دریافت مجوز از وزارت خانه های مربوط می باشد.

زمینه های ممنوع آورده شده در این قانون برای سرمایه گذاران خارجی به شرح زیر میباشد:

  • سرمایه گذاری در بخش های مرتبط با انرژی هسته ای
  • سرمایه گذاری در بخش تولید انواع سلاح
  • تولید مواد مخدر
  • سرمایه گذاری در بخش تولید بنزین، گاز، گازوئیل سرب دار و فروش آنها
  • آزمایش بر روی انسان

حق سرمایه گذاری در بخش های چاپ اسکناس، تولید فلزات گرانبها مانند طلا، واردات وصادرات و کنترل مواد مخدر نیز منحصرا مربوط به دولت گرجستان است.

قانون توسعه و تضمین سرمایه گذاری در گرجستان

در این قانون بخش های مناسب برای سرمایه گذاری مستقیم و ثبت شرکت در گرجستان بخش های بانکداری، تولید نفت، تولید برق، تولید شیشه، تولید مصالح ساختمانی، آب معدنی، بیمارستان و املاک ذکر شده است.

در بخشی از این قانون نیز در مورد مسائلی مانند بیمه، بازنشستگی، روابط کارگر و کارفرما، مالیات بر سرمایه، تضمین سرمایه در مدت زمان معین، حقوق مالکیت و … بیان شده است.

یکی دیگر از بندهای این قانون در مورد بلامانع بودن استفاده از کارگر خارجی می باشد. با ذکر این نکته که حق بیمه و بازنشستگی برای کارگران خارجی موقت وجود ندارد ولی کارگران خارجی موقت نیازی به پرداخت مالیات نخواهند داشت.

در صورت وقوع جنگ، دولت گرجستان از سرمایه گذاران خارجی حمایت خواهد کرد و در صورتی که سرمایه گذار خارجی سرمایه خود را از دست دهد دولت گرجستان موظف به جبران زیان آنها می باشد.

قانون توسعه و تضمین سرمایه گذاری در گرجستان

برای اطلاع بیشتر از نحوه چگونگی ثبت شرکت و سرمایه گذاری در گرجستان با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تهران اقای فرهانی تماس بگیرید. وکلای ما در ایران جورجیا برای ثبت شرکت و اخذ اقامت گرجستان در کوتاهترین زمان ممکن به شما کمک خواهند کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *