سرمایه گذاری در بخش معدن در گرجستان

سرمایه گذاری در بخش معدن در گرجستان

گرجستان کشوری غنی از نظر منابع معدنی مانند منگنز می باشد. بیشترین معادن منگنز مربوط به شهر جی یا تورا میباشد. معدن سنگ آهن چاتاخ گرجستان نیز در بخش بولنیسی است.

همچنین منابع معدنی دیگر چون مس ،روی و سرب نیز در مناطق مختلف گرجستان مانند ناحیه بولنیسی وجود دارد. در قسمت غربی گرجستان رگه هایی با ضخامت های متفاوت از اکسید باریوم وجود دارد. همچنین از دیگر مواد معدنی یافت شده در گرجستان می توان به گومبرین یا گل سفید اشاره کرد.

بزرگترین منبع گومبرین در بخش کوتائیسی و در نزدیکی روستای گومبار است. همچنین معدن هایی دارای سنگ مرمر با کیفیتی در حد مرمر کاراد ایتالیا در گرجستان وجود دارد که برای ساختمان سازی به کاربرد دارد. از دیگر معادن موجود در گرجستان می توان به معادن آندزیت در بخش بورجومی وگازبکی اشاره کرد. پیش از کشف این ماده معدنی در گرجستان، روسیه این ماده را از کشور فرانسه خریداری می کرد.

سرمایه گذاری در بخش معدن در گرجستان

از دیگر معادن غنی موجود در گرجستان، معادن ذغال سنگ تقیبولی و تقوارچلی است که دارای ۳۴۷ میلیون تن ذغال سنگ می باشد. همچنین معدن ذغال سنگ دیگری در بخش آخالتسیخه قرار دارد که ذخیره ذغال سنگ آن، معادل ۷۱ میلیون تن لیگنیت است. به طور کلی در گرجستان ۴۶ معدن ذغال سنگ وجود دارد که ۵ عدد از این معدن ها از نظر صنعتی حائز اهمیت هستند.

مساله مهمی که وجود دارد این است که شما از نظر قانونی نمی توانید در گرجستان معدنی خریداری کنید اما می توانید با اخذ مجوز از دولت گرجستان برای مدتی معین شده، معدنی را اجاره کنید و فعالیت های صنعتی در این زمینه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *