تور بازدید از شهر کوتائیسی گرجستان

تور بازدید از شهر کوتائیسی گرجستان

شهر کوتائیسی یکی از بزرگترین شهرهای گرجستان و مرکز استان ایمرتی است. این شهر در شرق جلگه ی کولخیس قرار دارد و جمعیتی بالغ بر ۲۱۶۰۰۰ نفر دارد. فاصله این شهر از تفلیس حدودا ۲۰۰ کیلومتر می باشد. این شهر شهری صنعتی بوده و دارای کارخانه های بسیاری است که موجب شده از نظر اقتصادی جایگاه ویژه ای پیدا کند. علاوه بر صنعت، کشاورزی نیز در این منطقه یکی از مشاغل اصلی است.

کوتائیسی قدمتی ۴ هزار ساله دارد که نشان از تاریخ و فرهنگ کهن این منطقه است. کوتائیسی سومین شهر بزرگ گرجستان، مهد تمدن باستانی و مرکز اصلی فرهنگی این کشور می باشد. این شهر که هم اکنون شهری اقتصادی محسوب می شود یکی از توریستی ترین شهرهای گرجستان است که روزانه گردشگران زیادی از جاذبه های تاریخی و طبیعی آن دیدن می کنند. با تور ایران جورجیا همراه باشید تا با جاذبه های این شهر زیبا آشنا شوید.

تور بازدید از شهر کوتائیسی گرجستان

  1. کلیسای جامع باگراتی

این معبد زیبا در خیابان اوکیمریونی شهر کوتایسی قرار دارد و تاریخ ساخت آن به قرن یازدهم میلادی بر میگردد. این معبد زیبا به دستور شاه باگرات سوم ساخته شده و به نام او باگراتی نام گرفته است. این شهر در روزگاری که تفلیس توسط پارسیان اشغال شده بود به عنوان پایتخت گرجستان لقب گرفت. در قرن هفدهم میلادی در جریان ایجاد انفجاری از سوی حکومت ترکیه بخش زیادی از ساختمان کلیسا تخریب شد اما بعد ها در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ بازسازی شد.

روزانه از ساعت ۹ تا ۲ بعدازظهر در این کلیسا مراسم عبادت و سرود خوانی انجام می گیرد و معمولا در این کلیسا مراسم ازدواج صورت می گیرد.

  1. غارهای پرومته و ساتاپلیا

این دو غار که از جمله مناطق حفاظت شده استان ایمرتی می باشند از جاذبه هایی است که در سفر به گرجستان دیدن آنها را نباید از دست داد. در کنار این غار ردپای دایناسورها  وجود دارد که توسط راهنمای تور توضیحات مفصلی به شما داده خواهد شد. پس از بازدید از غار ساتاپلیا می توانید با چند ساعت رانندگی در جنگلهای غرب گرجستان خود را به غار پرومته برسانید.

در مورد غار پرومته افسانه ای وجود دارد که می گوید پرومتئوس به مجازات دزدیدن آتش از خدایان به کوه خواملی تبعید می شود. این کوه از غار پرومته دیده می شود. در این غار زیبا انواع مختلفی از آبشارهای سنگی، استالاگمیت‌ها، استالاکتیت‌ها، و دریاچه های زیر زمینی قرار دارد. در این غار زیبا می توان با استفاده از قایق و یا پیاده به دیدن این زیبایی های طبیعی رفت.

  1. صومعه گلاتی

ساخت این صومعه مربوط به قرون وسطی بوده و به دستور شاه دیوید چهارم گرجستان در سال ۱۱۰۶ بنا شد. قبر این پادشاه نیز در صومعه گلاتی قرار دارد. این صومعه دارای سه کلیسا بوده و نقاشی هایی مربوط به قرون ۱۲ تا ۱۷ بر دیوارهای آن حک شده است.

تور بازدید از شهر کوتائیسی گرجستان

  1. Katskhi

این کلیسای بسیار خارق العاده بر فراز یک مونولیت آهکی طبیعی ساخته شده که بلندی آن ۴۰متر است. این بنا در کنار دره قرار گرفته و یکی از عجیب ترین بناهای تاریخی گرجستان است. این کلیسای کوچک به عنوان خانه روحانیت استفاده میشده است.

  1. تنگه اوکاتسه و آبشار کینچخا

این منطقه بکر و زیبا دارای  گذرگاه فلزی ۸۰۰ متری که ارتفاعی معادل ۵۰ متر از دره دارد. در این دره زیبا رودخانه اوکاتسه قرار دارد.

اگر عاشق طبیعت هستید در سفر به کوتائیسی بازدید از این منطقه زیبا را از دست ندهید. در این منطقه آبشار زیبایی به نام کینچخا وجود دارد که نباید فراموش کنید با آن عکس یادگاری بگیرید. دو کیلومتر پس از این آبشار دریاچه لومینا در اعماق جنگل قرار دارد که منظره ای فراموش نشدنی دارد.

ایران گرجیا با كادري مجرب بازديد از این شهر زیبا و جاذبه هایش را براي شما مهيا ميسازد جهت هماهنگي و رزرو اين تور با تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تهران اقاي فرهاني هماهنگ بفرماييد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *