زیبایی های سفر به گرجستان در زمستان

زیبایی های سفر به گرجستان در زمستان

کشور گرجستان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی اش دارای اقلیم های متفاوتی است زیرا از یک سو به ارتفاعات سرد قفقاز می رسد و از سوی دیگر در ساحل دریای سیاه واقع شده است. این موقعیت خاص جغرافیایی موجب شده است که طبیعت این کشور مانند یک تابلوی نقاشی باشد که رنگ های بسیاری در پیش چشم بیینده می گذارد.

زیبایی های سفر به گرجستان در زمستان

  1. اسکی

وجود شرایط اقلیمی متنوع در گرجستان موجب شده است که سفر به این کشور در هر فصلی زیبایی های خاصی داشته باشد. اکثر مناطق گرجستان در فصل زمستان به دلیل کوهستانی بودن پوشیده از برف است و به همین دلیل برای علاقه مندان به اسکی بسیار مناسب است.

پیست های اسکی در مناطق برفی گرجستان فعال است که مشهورترین آن ها پیست های اسکی گوادئوری و باکوریانی است. اگر اسکی بلد نیستید نگران نباشید زیرا در این پیست ها مربیان بسیاری به افراد مبتدی کمک می کنند.

برای کسانی که به ورزش های هیجانی در برف علاقه مند هستند هلی اسکی بهترین انتخاب است. هلیکوپتراسکی شما را به ارتفاعات بلندتر می برد و یکی از مفرح ترین تفریحات در پیست های اسکی گرجستان است. پیست های اسکی در کوهستان های افسانه ای گوادئوری، کازابگی و مستیا را از دست ندهید.

  1. حمام های گوگردی شفا بخش

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهر تفلیس و دیگر مناطق گرجستان وجود حمام های آب گرم سولفور است. این حمام های گوگردی برای درمان بسیاری از امراض مفید بوده و روزانه گردشگران بسیاری در آن ها آب تنی می کنند.

  1. کوهستان های برفی

یکی از زیباترین جاذبه های گرجستان رشته کوه های مرتفع قفقاز است که در زمستان ها پوشیده از برف است. کوهستان کازبگی در این فصل بسیار زیبا می باشد. کلیساهای تاریخی و روستاهای پوشیده از برف برای علاقه مندان به ماجراجویی و راهپیمایی در برف خالی از لطف نخواهد بود.

زیبایی های سفر به گرجستان در زمستان

  1. باتومی

باتومی دومین شهر بزرگ و زیبای گرجستان است. این شهر بندری که در ساحل دریای سیاه قرار دارد دارای آب و هوایی مرطوب و نیمه گرمسیری بوده و در بیشتر ایام سال بارانی است. باتومی به دلیل آب و هوای گرمسیری اش در زمستان نیز سبز است. رفتن به باغ گیاه شناسی باتومی و بازدید از گیاهان سبز آن در فصل زمستان بسیار لذت بخش خواهد بود.

  1. چشمه های آب معدنی

در بسیاری از مناطق گرجستان چشمه های آب گرم شفا بخشی وجود دارد که می توان به مشهورترین آن ها یعنی چشمه های آب گرم برجومی اشاره کرد. آب تنی در این چشمه های آب گرم برای درمان بسیاری از بیماری ها توصیه می شود.

ایران گرجیا با كادري مجرب، بازديد از این کشور تاریخی و زیبا و جاذبه هایش را براي شما در تمام فصول سال مهيا ميسازد. جهت هماهنگي و رزرو تور و روش های مختلف اخذ اقامت گرجستان مورد نظرتان با تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ اقاي فرهاني در تهران هماهنگ بفرماييد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *