غذای حلال در گرجستان

غذای حلال در گرجستان

یکی از دغدغه های توریست های مسلمان در سفر به کشورهای خارجی چگونگی پیدا کردن غذای حلال است. برای سفر به گرجستان به هیچ وجه نگران این مساله نباشید زیرا درصدی قابل توجه (حدودا ده درصد) از مردم این کشور مسلمان هستند.

در تفلیس و دیگر شهر های گرجستان رستوران های حلال بسیاری وجود دارد که غذاهایی کاملا حلال با گوشت هایی که طبق سنت اسلام ذبح شده اند به شما ارائه خواهند کرد. رستوران های ایرانی، آذری، ترک، پاکستانی، هندی، افغانی و…زیادی در نقاط مختلف گرجستان مشغول به کار هستند که همگی غذاهای حلال ارائه می کنند.

اگر هم مایلید غذاهای گرجی را امتحان کنید و یا موفق به یافتن رستوران های با غذاهای حلال نشدید می توانید غذاهایی گیاهی و غذاهایی که در آن ها گوشت وجود ندارد را انتخاب کنید.

جالب است بدانید غذا در رستوران های گرجستان از رستوران های ایرانی به مراتب ارزان تر است و به راحتی می توانید بهترین غذاهای گرجی را میل کنید. اگر برای حلال بودن یا نبودن گوشت ها نگران هستید بهترین کار این است که به رستوران های ایرانی بروید. در رستوران های ایرانی همه غذاهای مورد علاقه تان را می توانید پیدا کنید.

معمولا رستوران های ایرانی گرجستان علاوه بر غذاهای ایرانی، غذاهای گرجی و بین المللی نیز طبخ می کنند و قیمت ها ی این رستوران ها نیز از رستوران های داخل ایران ارزان تر است.

غذای حلال در گرجستان

برخی رستوران های مشهور ایرانی در گرجستان:

رستوران ایرانی هزارو یکشب (خیابان لسلیدزه):

یکی از بهترین و مشهورترین رستوران هایی ایرانی در شهر تفلیس، رستوران هزار و یک شب است. این رستوران در نزدیکی میدان آزادی تفلیس قرار دارد و غذاهایی با کیفیت بسیار بالا دارد.

رستوران یلسیانی: این رستوران از بهترین رستوران های ایرانی گرجستان است که متعلق به گرجی های ایرانی است. در این رستوران غذاهایی حلال با کیفیت فوق العاده به شما عرضه می شود. فضای زیبا، غذاهایی باکیفیت بالا و قیمت هایی منصفانه از ویژگی های بارز این رستوران است.

رستوران یلسیانی در خیابان گوستاواسی شماره ۴۱ شهر تفلیس قرار دارد.

غذای حلال در گرجستان

از دیگر رستوران های مشهور ایرانی در گرجستان می توان به رستوران های زیر اشاره کرد:

  1. رستوران ایرانی نایب (آدرس: خیابان شالوا دادیانی شماره ۱۲)
  2. رستوران ایرانی شانذیز (خیابان آقماشانبلی تفلیس)
  3. رستوران ایرانی آکواپاب (خیابان لسلیدزه)

علاوه بر این رستوران های رستوران های ترکی و آذربایجانی انتخاب خوبی برای مسلمانان خواهد بود و با اطمینان از ذبح اسلامی و حلال بودن گوشت ها می توانند به این رستوران بروند و غذاهای با کیفیت بسیار بالا میل نمایند.

معمولا هزینه هر پرس غدا در این رستوران ها حدودا ۱۵ تا ۲۴ لاری بوده که قیمت ایده آلی می باشد. اگر موفق به پیدا کردن رستوران های ایرانی نشدید رستوران های ترکی به عنوان گزینه دوم فوق العاده هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *