هزینه زندگی در گرجستان

هزینه زندگی در گرجستان

کشور گرجستان یکی از ۱۰ کشور ارزان از نظر هزینه زندگی در جهان است  و این مزیت بزرگی برای سفر و زندگی در گرجستان به حساب می آید .همچنین گرجستان امنیت بسیار بالایی برای زندگی کردن دارد زیرا گرجستان پنجمین کشور امن دنیا می باشد. جمعیت کمی دارد و می توان کارهای سودده را به راحتی در گرجستان انجام داد.

با مشاهده یک نقشه جهانی، خواهید دید که گرجستان یک کشور کوچک با موقعیت جغرافیایی استراتژیک است و در تقاطع اروپا و آسیا قرار گرفته است و همچون جغرافیایش آمیزه ای از فرهنگ آسیایی و اروپایی است. اما چطور بهتر است آن را توصیف کنیم؟

شاید گرجستان بهترین توصیف به عنوان “کشور زندگی” است. شعاری که توسط اداره ملی گردشگری گرجستان (GNTA) تهیه شده است.

هزینه زندگی در گرجستان

کشور گرجستان فاصله بسیار کمی با کشور ایران دارد و شما تنها با مدت زمان سفر هوایی ۹۰ دقیقه به گرجستان سفر می­کنید. در حال حاضر سفر به گرجستان در مقایسه با دیگر کشورها  بسیار کم هزینه می باشد. در کشور گرجستان هيچ محدوديتي براي خريد و فروش املاک و مستغلات براي خارجيان وجود ندارد و سند مالکيت کامل به نام آنان زده مي شود. اتباع خارجي دارای حقوقي کاملا برابر با گرجي ها هستند. همچنین شما می توانید بدن ویزا تا ۴۵ روز در گرجستان باشید.

اگر شما به دنبال هزینه پایین زندگی و تفریح و استراحت در امنیت کامل هستید گرجستان انتخاب فوق العاده ای برای شما خواهد بود  و می توانید توازن بین کسب کار و ارامش زندگی را در گرجستان تجربه کنید .

جالب است بدانید بیشتر توریست ها در گرجستان از کشورهای روسیه ، ایران، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان و اوکراین هستند. این کشور با وجود مساحت کمی که دارد مکان های تفریحی و اکوتوریسم فوق العاده ای دارد.

اگر از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت به گرجستان و اخذ اقامت گرجستان را دارید و یا قصد ثبت شرکت در گرجستان را دارید حتما هزینه زندگی در گرجستان از جمله مسائل بسیار مهم برای شما است. هزینه زندگی در گرجستان همانند هزینه زندگی در هر کشوری برای افراد مختلف متفاوت می باشد و این به سبک زندگی شما هم بستگی دارد. در زیر به بررسی بخشی از هزینه ها در گرجستان می­پردازیم.

هزینه زندگی در گرجستان

  1. در گرجستان برخلاف ایران چیزی به نام پول پیش خانه وجود ندارد و اجاره بهاء ماهانه پرداخت می شود. نرخ اجاره خانه در تفلیس ماهانه در خانه هایی با مساحت ۳۰ تا ۵۰ مترمربع در مرکز شهر ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار آمریکا ( حومه شهر حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ دلار از اجاره ماهانه کم می شود) می باشد. همچنین خانه هایی با مساحت ۵۰ تا ۷۰ مترمربع در مرکز شهر ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار آمریکا و هزینه خانه های از ۷۰ تا ۱۰۰ مترمربع در مرکز شهر۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار آمریکا می باشد. همچنین هزینه های اجاره خانه در گرجستان امکان دارد در خانه های قدیمی تر ارزان تر باشد و این مقدار ممکن است متغیر باشد. خانه هایی که اجاره داده می شود معمولا دارای وسایلی مانند یخچال، گاز، آبگرمکن ، مبل ، تخت ، تشک و … هستند و شما نیازی به خرید این وسایل ندارید. اما تهیه ظروف آشپزخانه و وسایل خواب مثل پتو ، متکا ، لباس خواب و .. با شماست.
  2. هزینه پوشاک برای هر نفر با توجه به سبک زندگی و سلیقه ی شما تقریبا ۱۰۰ تا ۲۰۰ لاری می باشد.
  3. هزینه ایاب و ذهاب و کل هزینه های متفرقه برای هر نفر در ماه را بطور متوسط ۱۰۰ تا ۱۵۰ لاری در نظر بگیرید.

طبق گزارش منتشر شده از سوی اداره ملی آمار گرجستان حداقل هزینه های زندگی در گرجستان برای یک خانواده دو نفره در یک ماه ۲۳۲ لاری ، خانواده سه نفره ۲۶۱ لاری ، خانواده چهار نفره ۲۹۰ لاری ، خانواده پنج نفره ۳۲۶ لاری و برای یک خانواده شش نفره ۳۸۵ لاری اعلام شده است. هر لاری گرجستان در حال حاضر و تا به امروز ۱۵۶۰۰ ریال ایران است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *