معرفی ۱۰ مکان توریستی شهر باتومی

معرفی ۱۰ مکان توریستی شهر باتومی

باتومی، دومین شهر توریستی و بزرگ گرجستان پس از تفلیس می باشد که در ساحل دریای سیاه قرار گرفته است. این شهر منحصر به فرد دارای جاذبه های بسیاری است. شاید بتوان سواحل زیبا و نیمه گرم باتومی را مهمترین جاذبه توریستی این شهر دانست. ایران جورجیا بهترین جاذبه های این شهر را به شما معرفی میکند.

  • مجسمه یادبود مدیا

این مجسمه، یادبود مدیا دختر پادشاه کولخیس میباشد. در واقع این مجسمه اشاره به افسانه مشهور یونانی است که داستانی در مورد پسری به نام یوسان بوده که برای بدست آوردن پشم زرین به کولخیس سفر میکند. مدیا در مسیر سخت یافتن پشم زرین او را یاری میکند. سپس آن دو عاشق هم شده با هم ازدواج کرده و کولخیس را ترک میکنند. اما پس از چندی یاسون عاشق دختر دیگری به نام گلاوکه می شود. مدیا از این ماجرا بسیار عصبانی شده و کلاوکه و پدرش و فرزندان خود را می کشد. این مجسمه به یاد این افسانه کهن در سال ۲۰۰۷ در شهر باتومی ساخته و رونمایی شد.

  • موزه استالین

استالین رهبر بزرگ اتحاد جماهیر شوری، مدتی از زندگی خود را در باتومی می زیسته است. او در مدت اقامتش در باتومی وضعیت کارگران قیرکار باتومی را ساماندهی کرد و یک مرکز چاپ غیر قانونی را راه اندازی کرد که برای مقاصد سیاسی استفاده میشد. او در زمان اقامتش در این شهر به شکل مخفیانه زندگی میکرد. در این موزه اشیای بجا مانده از او مانند تخت خواب و حوله اش و.. در معرض دید عموم قرار گرفته است.

معرفی ۱۰ مکان توریستی شهر باتومی

  • بلوار باتومی

این بلوار که طول آن حدودا ۱٫۵ کیلومتر و به موازات ساحل میباشد مسیر پیاده روی جذابی برای توریستها است. در طول این بلوار که در واقع یک پارک است درختان و کافه بارهای زیبای ساحلی قرار دارد. همچنین یک چرخ و فلک عظیم و فواره های آبی بسیار زیبا نیز در طول این بلوار قرار دارد.

  • باغ گیاه شناسی باتومی

در فاصله ۱۰ کیلومتری در شمال باتومی یک باغ گیاه شناسی بسیار زیبا به وسعت ۱۱۰ هکتار قرار دارد که تاسیس آن به قرن ۱۹ میلادی باز میگردد. زمانی که یک گیاه شناس روسی به نام آندری نیکلاویچ کراسنوف به همراهی دو باغبان این باغ را بنا نهاد. در این باغ بیش از ۵۰۰۰ گونه گیاهی موجود است. در باغ رز موجود در این مکان حدود ۱۲۰۰ گونه رز موجود میباشد. در این باغ گیاه شناسی انواع گونه های گیاهی و جانوری مربوط به مناطق غرب آسیا، زلاندنو، آمریکای جنوبی، هیمالیا، مکزیک، استرالیا، مدیترانه، و قفقاز وجود دارد.

  • دلفیناریوم

در این پارک هر روزه دولفین ها برای تماشاگران بیش از ۳۰ اجرای متفاوت انجام می دهند. این اجراهای زیبا و هیجان انگیز شامل رقص، بازی با توپ، ایستادن روی دم و ..می باشد. گنجایش این پارک زیبا ۷۰۰ نفر است.

  • مرکز غواصی باتومی

در این مرکز امکان غواصی در آب های دریای سیاه را خواهید داشت. در صورت آشنا نبودن با غواصی کارکنان این مرکز به شما کمک های لازم را خواهند کرد.

معرفی ۱۰ مکان توریستی شهر باتومی

  • دریاچه نوریگلی

این دریاچه در پارک نوریگلی و در فاصله ۴۰ متری ساحل دریا قرار دارد. آب و هوا در کنار این دریاچه بسیار تمیز است. عمق دریاچه ۸ متر و مساحت آن ۵/۵ هکتار است. قدم زدن در کنار این دریاچه زیبا، خالی از لطف نخواهد بود.

  • آکواریوم باتومی

یکی از مکانهای شهر باتومی که هر روزه گردشگران زیادی از آن بازدید میکنند، آکواریوم باتومی میباشد. این آکواریوم زیبا دارای ۴ بخش بوده که در هر کدام از بخش های گونه های متنوعی از دریای اژه، سرخ، سیاه و اقیانوس هند در معرض نمایش قرار گرفته است.

  • مجسمه عشق

مجسمه عشق که نام اصلی آن زن و مرد میباشد، یکی از مشهورترین مجسمه ها در گرجستان است. این مجسمه به گونه ای ساخته شده است که زن و مرد از یکدیگر دور هستند سپس حدود ۸ الی ۱۰ دقیقه به هم نزدیک شده و یکی میشوند و مجددا از هم دور میشوند. این تندیس فلزی ۷ متر ارتفاع دارد.

این تندیس با الهام از داستان مشهور علی و نینو ساخته شده است. علی پسری مسلمان و اهل کشور آذربایجان و نینو دختری مسیحی و اهل گرجستان بود. در بحبوحه جنگ جهانی اول این دو عاشق هم میشوند اما به اجبار خانواده هایشان به خاطر داشتن دین های متفاوت، از هم جدا میشوند و در فراغ هم میمیرند. در واقع این مجسمه الهامی از روح این دو عاشق است. این مجسمه در شب نورپردازی بسیار زیبایی دارد و از ساعت ۹ الی ۱۲ شب روشن میباشد.

معرفی ۱۰ مکان توریستی شهر باتومی

  • پارک آبی باتومی

این پارک در ۳ کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد و دارای انواع سرسره های آبی و استخرهای آبی میباشد. این مکان همچنین دارای اینترنت و پارکینگ نیز است. پارک آبی باتومی یکی از جاذبه های بسیار مفرح و شادی آور در این شهر است که در سفرتان به باتومی حتما باید سری به این پارک آبی بزنید.

ایران گرجیا با كادري مجرب بازديد از این شهر زیبا و جاذبه هایش را براي شما مهيا ميسازد جهت هماهنگي و رزرو اين تور با تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تهران اقاي فرهاني هماهنگ بفرماييد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *