صنعت دامداری در گرجستان

صنعت دامداری در گرجستان

کشور گرجستان با دارا بودن آب و هوای معتدل و مرطوب و وجود علوفه زیاد و ارزان موقعیت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در بخش دامپروری دارد. صنعت دامپروری به دلیل بازگشت سریع سرمایه و سوددهی بالا یکی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان است.

سرمایه گذاران در بخش دامپروری می توانند در زمینه های مختلف مانند پرورش گاو، گوساله و گوسفندهای گوشتی و شیری، پرورش ماهی و طیور در کشور گرجستان فعالیت کنند.

جالب است بدانید مصرف گوشت گوسفند در میان مسیحیان گرجستان مرسوم نمی باشد اما می توان با فروش و صادرات گوشت گوسفند به بخش های مسلمان نشین گرجستان و یا کشورهای همجوار مثل ترکیه و جمهوری آذربایجان بازار خوبی ایجاد کرد و خیلی سریع به بازدهی بالا رسید.

صنعت دامداری در گرجستان

یکی دیگر از زمینه های مناسب برای سرمایه گذاری در گرجستان پرورش طیور می باشد. علاقه مندان به سرمایه گذاری در این بخش می توانند در زمینه پرورش انواع مرغ و شترمرغ، بلدرچین و بوقلمون فعالیت نمایند.

در گروه طیور، گوشت مرغ بیشترین طرفدار را در گرجستان دارد. برای فعالیت در زمینه پرورش طیور بهتر است پیش از شروع کار، بازار هدف خود را مشخص کرده باشید. پرورش بلدرچین و صادرات آن به کشورهای اروپایی نیز بسیار سودآور است زیرا این محصول بازار بسیار خوبی در اروپا دارد.

در بخش پرورش ماهی نیز می توان در زمینه پرورش انواع ماهی های مصرفی در گرجستان سرمایه گذاری کرد. پرمصرف ترین ماهی ها در گرجستان قزل آلا و سالمون می باشد. برای شروع این کار به سرمایه چندانی احتیاج نیست و از طرفی پیدا کردن بازار هدف نیز کار چندان سختی نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *