تور بازدید از شهر برجومی

تور بازدید از شهر برجومی

شهر برجومی یکی از زیباترین شهرهای گرجستان می باشد که سالانه جمعیت زیادی از توریست ها از آن بازدید می کنند. این شهر در ۱۵۰ کیلومتری غرب تفلیس و در نزدیکی شهر باتومی یونی و پیست اسکی واقع است. جمعیت این شهر در سرشماری سال ۲۰۰۹ تقریبا ۱۳۶۰۰ نفر تخیمن زده شد. این شهر در استان سامتسخه-جاواختی قرار دارد.

شهر چشمه های آب گرم

چشمه های آب گرم شهر برجومی شهرت جهانی و تاریخی دارد. گفته می شود که این شهر در قرن ۱۹ میلادی به دلیل وجود چشمه های آب گرم مورد توجه تزار قرار گرفت و به دستور او توسعه یافت. امروزه نیز از آب این شهر برای ساخت آب معدنی استفاده میشود که این آب معدنی ها به ۳۵ کشور جهان از جمله ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی صادر میشود. این آب معدنی طعمی خاص و خاصیت درمانی دارد.شرکت نوشابه سازی مشهور کوکاکولا آب موردنیاز برای ساخت نوشابه های خود را از شهر برجومی تهیه میکند.

تور بازدید از شهر برجومی

پارک ملی برجومی (گارگلی)

این پارک که یکی از بزرگترین پارک های ملی اروپا می باشد در جنوب غربی تفلیس واقع است و در منطقه محافظت شده در قفقاز کوچک در جنوب غربی تفلیس قرار دارد. این پارک که در سال ۱۹۹۵ تاسیس و در سال ۲۰۰۱ گشایش یافت زیستگاه انواع زیادی از گونه های گیاهی و جانوری می باشد. وجود خط لوله نفتی باکو-تفلیس-جیحان نگرانی هایی ناشی از احتمال نشت و آسیب به محیط زیست این منطقه ایجاد کرده است.

تله کابین برجومی

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری این شهر تله کابین آن میباشد.

ایران گرجیا با كادري مجرب بازديد از این شهر زیبا و جاذبه هایش را براي شما مهيا ميسازد جهت هماهنگي و رزرو اين تور با تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تهران اقاي فرهاني هماهنگ بفرماييد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *