تور بازدید از شهر برجومی

تور بازدید از شهر برجومی

شهر برجومی یکی از زیباترین شهرهای گرجستان می باشد که سالانه جمعیت زیادی از توریست ها از آن بازدید می کنند. این شهر در 150 کیلومتری غرب تفلیس و در نزدیکی شهر باتومی یونی و پیست اسکی واقع است. جمعیت این شهر در سرشماری سال 2009 تقریبا 13600 نفر تخیمن زده شد. این شهر در استان سامتسخه-جاواختی قرار دارد.

شهر چشمه های آب گرم

چشمه های آب گرم شهر برجومی شهرت جهانی و تاریخی دارد. گفته می شود که این شهر در قرن 19 میلادی به دلیل وجود چشمه های آب گرم مورد توجه تزار قرار گرفت و به دستور او توسعه یافت. امروزه نیز از آب این شهر برای ساخت آب معدنی استفاده میشود که این آب معدنی ها به 35 کشور جهان از جمله ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی صادر میشود. این آب معدنی طعمی خاص و خاصیت درمانی دارد.شرکت نوشابه سازی مشهور کوکاکولا آب موردنیاز برای ساخت نوشابه های خود را از شهر برجومی تهیه میکند.

تور بازدید از شهر برجومی

پارک ملی برجومی (گارگلی)

این پارک که یکی از بزرگترین پارک های ملی اروپا می باشد در جنوب غربی تفلیس واقع است و در منطقه محافظت شده در قفقاز کوچک در جنوب غربی تفلیس قرار دارد. این پارک که در سال 1995 تاسیس و در سال 2001 گشایش یافت زیستگاه انواع زیادی از گونه های گیاهی و جانوری می باشد. وجود خط لوله نفتی باکو-تفلیس-جیحان نگرانی هایی ناشی از احتمال نشت و آسیب به محیط زیست این منطقه ایجاد کرده است.

تله کابین برجومی

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری این شهر تله کابین آن میباشد.

ایران گرجیا با كادري مجرب بازديد از این شهر زیبا و جاذبه هایش را براي شما مهيا ميسازد جهت هماهنگي و رزرو اين تور با تلفن 09121394944 تهران اقاي فرهاني هماهنگ بفرماييد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *