تور بازدید از دیدنی ترین مکان های شهر تفلیس

تور بازدید از دیدنی ترین مکان های شهر تفلیس

گرجستان به دلیل دارا بودن جاذبه های تاریخی و طبیعی منحصر به فرد، یکی از پرطرفدارترین کشورهای مورد علاقه توریست های ایرانی است. تفلیس پایتخت گرجستان و بزرگترین شهر این کشور میباشد. تفلیس پر از جاذبه های تاریخی، طبیعی و تفریحی است که در این سالها درصد بازدید توریست ها از این شهر با رشد فوق العاده مواجه بوده است. این شهر بزرگ دارای ۱٫۵ میلیون جمعیت است و در مرکز گرجستان و در ۲۵۰ کیلومتری دریای سیاه قرار دارد. این شهر در قرن پنجم میلادی به دستور واختانگ یکم پادشاه گرجستان بنا شد.

با ما همراه باشید تا با برخی از مهمترین جاذبه های منحصر به فرد شهر تفلیس آشنا شوید.

۱) میدان آزادی و خیابان روستاولی

این خیابان که مهمترین خیابان تفلیس می باشد ۱٫۵ متر طول دارد. عمر سنگ فرشهای این خیابان به ۱۰۰ سال میرسد. بیشتر ساختمان های مهم شهر مانند ساختمان های دولتی، سالن های اپرا و باله، کلیسای کاشوتی، موزه، آکادمی تئاتر و آکادمی علوم گرجستان در این خیابان قرار دارد. قدم زدن در این خیابان چه در روز و چه در شب بسیار زیبا و به یاد ماندنی است.

۲) پل صلح

این پل بسیار زیبا که در فاصله کمی از خیابان روستاولی قرار دارد توسط یک معمار مشهور ایتالیایی طراحی شده است. این پل بر رودخانه کورا قرار گرفته است و در شب منظره خیره کننده ای دارد که به دلیل وجود ۱۲۰۸ بسته نورانی و ۶۰۴۰ لامپ LED نصب شده بر سقف این پل میباشد.

تور بازدید از دیدنی ترین مکان های شهر تفلیس

۳)کلیسای سامبا

کلیسای جامع سامبا یا کلیسای تثلیث کلیسا بر روی تپه ای و در نزدیکی ساحل چپ رودخانه کوار واقع است و از هر جای شهر تفلیس قابل رویت می باشد. کلیسای سامبا از نظر مساحت بزرگترین کلیسای ارتدکس در جهان و با ارتفاع ۹۷ متر سومین کلیسای بلند جهان است. این کلیسای بزرگ از ۹ کلیسای کوچک و ۵ کلیسای کوچکتر در طبقات پایین تشکیل شده است. کلیسای سامبا ۵۰۰۰ متر مربع مساحت و ۱۳۷ متر مکعب حجم دارد.

۴) حمام های سولفور

یکی از زیباترین جاذبه های توریستی شهر تفلیس حمام های گوگردی واقع در محله آبانتوبانی این شهر می باشد. آب این حمام ها مستقیما از چشمه های آب گرم تفلیس می آید و خاصیت درمانی دارد. بازدید از این حمام های زیبا و شفابخش را به هیچ وجه از دست ندهید.

تور بازدید از دیدنی ترین مکان های شهر تفلیس

۵) دژ ناریکلا

این دژ که بر فراز شهر تفلیس قرار دارد در گذشته ها یک دژ نظامی بوده است اما هم اکنون به یک کلیسا تبدیل شده است. نقل شده است که این بناء توسط شاه عباس ساخته شد یا بازسازی شد. این قلعه تاریخی در شب نمایی بسیار زیبا دارد.

۶) تله کابین تفلیس

برای رفتن به قلعه ناریکلا جاده ای با شیب تند وجود دارد اما معمولا برای رفتن به این قلعه از تله کابینی استفاده میشود که از کنار پل صلح شروع شده و به قلعه ختم میشود. در واقع این تله کابین که بر فراز شهر تفلیس قرار دارد مرکز شهر را به مرتفع ترین قسمت شهر متصل میکند. با سوار شدن بر این تله کابین میتوانید مناظر شهر تفلیس را از آسمان ببینید.

تور بازدید از دیدنی ترین مکان های شهر تفلیس

۷) مجسمه مادر

در کنار دژ ناریکلا پارک زیبایی وجود دارد که در این پارک مجسمه مادر یا همان ددا کارتی (مادر گرجستان) قرار دارد. این مجسمه بسیار زیبا در سال ۱۹۵۸ ساخته شده و از تمام نقاط شهر قابل رویت میباشد. این مجسمه زنی با کاسه ای در یک دست و شمشیری در دست دیگر است. کاسه به معنی پذیرایی از مهمانان گرجستان و شمشیر به معنی مبارزه با دشمنانی که به گرجستان وارد میشوند است.

۸)کلیسای سیونی

این کلیسای زیبا و کهن در قرن پنجم به دستور واختانگ گرگاسالی شاه گرجستان بناء شد. این بنای تاریخی در طول تاریخ بارها به دست سلاطینی چون تیمور لنگ، صفویان و آقا محمد خان قاجار تخریب شده است و هر بار توسط شاهان گرجستان بازسازی شده است. در این کلیسا صلیب نینوی مقدس قرار دارد که این صلیب مقدسترین نماد مسیحیان ارتدکس در گرجستان است.

۹) کلیسای کاشوتی)

این کلیسای تاریخی که درمرکز شهر تفلیس قرار دارد در اوایل قرن بیستم توسط اعیان و اشراف شهر ساخته شده است. معماری این کلیسا مشابه معماری های قرون وسطی میباشد. بر دیوارهای این کلیسا نقاشی های بسیار زیبایی نقش بسته است.

۱۰) پارک آبی تفلیس)

یکی از مکان های تفریحی شهر تفلیس پارک آبی است که در سال ۲۰۰۶ افتتاح شد. این پارک به دلیل داشتن سرسره های آبی و استخرهای شنا به مکانی جذاب برای توریستان تبدیل شده است. بهترین زمان برای بازدید از این پارک به دلیل مسقف نبودن آن، ماههای گرم از خرداد تا شهریور ماه است. هزینه ورودی این پارک تنها ۱۵ هزار تومان بوده و ازساعت ۹ تا ۵ بعدازظهر باز میباشد.

تور بازدید از دیدنی ترین مکان های شهر تفلیس

ایران گرجیا با كادري مجرب بازديد از این شهر زیبا و جاذبه هایش را براي شما مهيا ميسازد جهت هماهنگي و رزرو اين تور با تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تهران اقاي فرهاني هماهنگ بفرماييد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *