معرفی جاذبه های پارک ملی کولختی

معرفی جاذبه های پارک ملی کولختی

پارک ملی کولختی در دشت ساحلی کولختی درست در دهانه رودخانه های تیکوری و سوپسا در غرب گرجستان واقع شده است. این پارک منطقه ای شامل تالاب های بزرگ طبیعی است که به دلیل مهاجرت هزاران پرنده به این تالاب ها بازید از آن برای علاقه مندان به دنیای پرنده ها بسیار دلپذیر خواهد بود.

منطقه ساحلی پارک کولختی به دلیل قرار گیری در کنار دریای سیاه و دارا بودن آب و هوای گرمسیری یکی از مسیرهای اصلی مهاجرت آبزیان و پرندگان آفریقایی و اوراسیایی است. در این پارک شگفت انگیز بیش از ۱۹۴ پرنده از گونه های بومی و همچنین ۲۱ گونه از پرندگان مهاجر یافت می شود.

پارک ملی کولختی به مانند دیگر مناطق کولختی به عنوان یکی از زیست بوم های افسانه ای گرجستان شناخته می شود. تالاب زیبای این منطقه یکی از زیباترین و بکر ترین خطوط ساحلی دریای سیاه است. این تالاب های بسیار زیبا برای قایقرانی و غواصی بسیار دلپذیر هستند و دیگر مناطق این پارک برای یک پیاده روی و اسب سواری لذت بخش بسیار ایده آل هستند.

معرفی جاذبه های پارک ملی کولختی

پارک ملی کولختی در سال ۱۹۹۹ به عنوان بخشی از پروژه مدیریت جامع ساحلی گرجستان با حمایت مالی بانک جهانی و صندوق جهانی محیط زیست (GEF) با مساحت ۵۰۰ هکتار تاسیس شد. این زیست بوم منحصر به فرد و بکر یکی از زباترین خطوط ساحلی ناهموار در منطقه اوراسیا است که در آن می توان یکی از زیباترین چشم اندازهای گرمسیری و نیمه گرمسیری منطقه قفقاز را مشاهده کرد.

فاصله رانندگی از تفلیس تا پتی ۳۳۰ کیلومتر (۵ ساعت)

فاصله رانندگی از باتومی به پتی – ۷۰ کیلومتر (۱ ساعت)

معرفی جاذبه های پارک ملی کولختی

سه مسیر اصلی در پارک ملی کولختی در دسترس هستند:

  1. دریاچه پالیستومی ۹ کیلومتر / ۱ ساعت با قایق

این مسیر از ورودی دریاچه پالیستومی آغاز می شود. در طی اینمسیر می توانید چشم اندازهای شگفت انگیز دریاچه، چشمه های کوچک و پوشش ضخیم سرخس را مشاهده کنید. در طی مسیر پرندگان مهاجر بسیاری از جمله گونه هایی نادر را نیز مشاهده خواهید کرد.

  1. مسیر پیچوری تا پالیستومی ۱۸ کیلومتر ( ۳ ساعت قایقرانی):

این مسیر از ورودی دریاچه پالیستومی شروع می شود و به سمت دهانه رودخانه پیچوری ادامه می یابد. در این مسیر در امتداد رودخانه می توانید نیلوفرهایی ک به زیبایی بر روی تالاب گسترده شده اند را ببینید. این مسیر نیز پرندگان بومی و مهاجر زیادی مشاهده خواهید کرد و می توانید از ماهیگیری در این مسیر لذت برید.

  1. مسیر پیچوری تا پالیستومی توسط قایق موتوری

این مسیر یکی از زیباترین و مفرح ترین مسیرهای دریاچه است. در این مسیر می توانید از دیدن مناظر بسیار زیبایی از رودخانه و پرندگان مهاجر لذت ببرید. ماهیگیری در این مسیر کاملا مجاز است.

2 thoughts on “معرفی جاذبه های پارک ملی کولختی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *