اقامت گرجستان از طریق ازدواج

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

اقامت گرجستان از طریق ازدواج یکی از راه های اخذ پاسپورت و اقامت دائم کشور گرجستان می باشد. این قانون برای افرادی است که با یک تبعه گرجی ازدواج کنند وشامل افراد پناهنده شده به گرجستان نمی باشد.

اگر قصد اخذ اقامت دائم گرجستان از طریق ازدواج با یک تبعه گرجی رادارید باید با قوانین آن آشنایی پیدا کنید.

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

قوانین مهم در مورد اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج:

 • هر تبعه خارجی یک ماه پس از ازدواج با یک شهروند گرجی می تواند با در دست داشتن مدارکی چون پاسپورت، سند ازدواج، عکس و تقاضای رسمی برای اخذ پاسپورت و اقامت دائم گرجستان اقدام کند.
 • طبق قانون هر فرد حداکثر تا یکسال پس از اقامت دائم در گرجستان و درصورت تسلط کامل به زبان و جغرافیا و تاریخ گرجستان برای مصاحبه حضوری می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام کند.
 • معمولا اقامت دائم از طریق ازدواج به خانم‌هایی که با شهروند مرد گرجی ازدواج می‌کنند سریعتر و طبق قانون تعلق می‌گیرد ولی در مورد آقایان نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد دلیل آن هم این است که تجربه پلیسگرجستان حکایت از صوری بودن اکثر ازدواج‌های آقایان در گرجستان دارد به همین دلیل این پروسه برای آقایان ممکن است یکسال و یا حتی بیشتر زمان ببرد.

iran-georgia.ir به شما توصیه می کند قبل از اقدام به این کار به طور کامل با فرهنگ گرجستان آشنایی پیدا کنید و تفاوت های فرهنگی دو کشور در مورد زبان، دین، پوشش و حتی غذا را بدانید.

از طرفی ازدواج های صوری در گرجستان که اغلب توسط افراد سودجو و با گرفتن مبالغ هنگفت از فرد متقاضی اقامت صورت می گیرد به سرعت توسط پلیس گرجستان شناسایی می شود و درخواست فرد متقاضی رد خواهد شد.

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

آیین ازدواج در کشور گرجستان:

مراسم عروسی در کشور گرجستان مانند یک تعطیلات زیبا، سرگرم کننده و غنی با رعایت تمام آداب و رسوم گرجستان است. اولین قانون عروسی در خانواده های گرجی دعوت از تعداد بسیار زیادی مهمان است. گاهی اوقات تعداد مهمان ها به چند صد نفر می رسد. به هر حال، غیرممکن است که مهمانی حاضر به آمدن به عروسی نباشد؛ زیرا این یک توهین بزرگ برای طرف دعوت کننده است؛ گاهی اوقات دشمنی طولانی مدت دو خانواده ممکن است به همین دلیل آغاز شود.

 

هر چند که در کشور گرجستان پدر و مادر دیگرعروس یا داماد رامعرفی نمیکنند اما موافقت آنها شرط لازم برای ازدواج است و حتی بستگان نزدیک نقش مهمی در این امر ایفا می کنند.

یکی از سنت ها در مراسم عروسی این است که داماد حلقه ازدواج را ابتدا در لیوان شراب می اندازد و سپس لیوان را به عروس تعارف می کند و عروس باید از آن بنوشد سپس داماد حلقه را از لیوان در آورده و به دست عروس می کند.

عروسی در گرجستان بسیار پرسروصداست و اولین دعا توسط عروس و داماد برای صلح و صفا در خانه و صدای کودکان شاد در خانه شان است.  در فرهنگ گرجی سرمایه دختر دارایی های مالی او نیست بلکه پاکی و آرامش اوست.

یک مرد گرجی، در واقع نان آور خانه و پشتیبان آن است و یک زن گرجی نیروی معنوی، نگهبان و معلم سنت های اخلاقی خانواده است.

4 thoughts on “اقامت گرجستان از طریق ازدواج

 • شهریور ۲۴, ۱۳۹۷ at ۸:۴۵ ب.ظ
  Permalink

  سلام قصد اقامت گرجستان از طریق ازدواج رو دارم شماره تماس من۰۹۱۶۸۱۷۷۲۹۶شماره واتساپ من۰۹۳۰۱۳۷۶۲۰۴

  Reply
  • شهریور ۲۷, ۱۳۹۷ at ۵:۱۴ ب.ظ
   Permalink

   سلام دوست عزیز. متاسفانه ما در این زمینه نمیتونیم کمکنون کنیم.
   تخصص ما در زمینه خرید و اجاره ، ملک و آپارتمانهای مسکونی و تجاری در گرجستان و همچنین مشاوره در زمینه اقامت، تحصیل و کار است.

   Reply
 • مهر ۲, ۱۳۹۷ at ۶:۵۱ ب.ظ
  Permalink

  سلام میخواستم بدونم اقامت کاری به چه شکل هستش شماره تماس من۰۹۱۶۸۱۷۷۲۹۶شماره واتساپ من۰۹۳
  ۰۱۳۷۶۲۰۴

  Reply
  • مهر ۳, ۱۳۹۷ at ۲:۲۷ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   برای اقامت کاری اول باید با توجه به تخصصتون، با شرکتی در گرجستان وارد مذاکره شوید. در صورتی که آنها قبول کردند که برای شما مالیات بر حقوق رد کنند، میتوانید با مدارکتون به ساختمان قارچی در تفلیس مراجعه کنید برای گرفتن اقامت کاری

   Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *